Ty razem rozstrzelano Cię Panie Jezu na krzyżu…

Nienawiść jedno z najgorszych uczuć ludzkiego serca. Oj potrafimy to robić dokładnie i w sposób wysoko wyspecjalizowany. To takie niedobre niecierpliwe ciepło gdzieś pod sercem..nie ma nic wspólnego z miłością dlatego usadowione poniżej….Grymas na twarzy zaczerwienione policzki podniesione ciśnienie zaczyna się…Potem przekleństwa i obracanie się na pięcie w najlepszym wypadku..Często zaciśnięte w kułak pięści ja Ci pokażę..I słowa już nigdy nic nie zrobię ,nie chcę Cię widzieć i zaraz szloch i płacz z takie totalnej bezradności i nienawiści..W skrajnym wydaniu rzucone zdanie a gdybyś umarł albo zachorował…
Każdy z nas oprócz ogródka ma swoje bagienko..i nawet sami dziwimy się jak bardzo lubimy się w nim topić wręcz z niepohamowaną lubością ..
Dzisiaj wszyscy wołają o pojednanie i wyeliminowanie tych negatywnych emocji z powszedniego życia. Za dużo tego wszystkiego, ciągle jesteśmy ubrudzeni ,coraz trudniej zmywać to z siebie..
To może pod rozstrzelany krzyż?Zapraszam..Miłość kontra nienawiść..kto zwycięży?Ale ta wisząca Miłość taka poraniona, te biedne ręce..tyle kosztowało Ją pokonanie nienawiści i zła..Jezusowi zabrano nawet to…Popatrz ile kul nienawiści próbowało uderzyć w Jego święty wizerunek? Jedna kula jedno przekleństwo jeden grzech, jedno odejście…
Panie Jezu Święty Bez Rąk podarujemy Ci nasze jak w książce z przykładami do kazań..Nie bój się postaramy się nimi jak Ty czynić samo dobro..błogosławić…przytulać..Zawsze policzymy do 10 palców nim cokolwiek zrobimy..by ciągle pomiędzy nami był słyszany Twój głos..No tak nie możesz nas teraz przytulić rozumiem..poprosimy o to kogoś bliskiego w kim przecież mieszkasz albo zrobimy to sami względem swoich bliskich, tych których kochamy albo zrobimy sobie tak ja w pewnym kraju Dzień Przytulania…I tak będziemy pokonywali to czego jeszcze tak bardzo się wstydzimy, co chcielibyśmy usunąć spod naszych serc…To postoję jeszcze chwilę pod Twoim krzyżem nim pójdę dalej…Pobłogosław .. wiem nie możesz.. to powiedz mi, że pobłogosławisz moją parafię i ludzi..i mnie tak końcu..to mi wystarczy..Tak?Słyszałem..dziękuję ..idę na kolędę..

zdjęcie Proglas